6ος Αγώνας - Καταλωνία (Montmelo)
Αυστραλία: Φωτογραφικό Αφιέρωμα 2
Φωτογραφίες από τον προτελευταίο αγώνα της χρονιάς
Νέα 30/10/2012 - 10:04

Το σημαντικότερο όλων στο GP της Αυστραλίας ήταν ότι μάθαμε – έναν γύρο πριν ολοκληρωθεί η φετινή σεζόν – τον Παγκόσμιο Πρωταθλητή του 2012. Ο Jorge Lorenzo εξασφάλισε τον πολυπόθητο Τίτλο, κατακτώντας την δεύτερη θέση (κι ένα ακόμα βάθρο) στο Phillip Island και έμεινε 43 βαθμούς μπροστά από τον Pedrosa, ο οποίος έπεσε στον δεύτερο μόλις γύρο και μαζί του γκρεμίστηκαν και οι ελπίδες του για το φετινό Πρωτάθλημα.

Στο δεύτερο αφιέρωμά μας μπορείτε να απολαύσετε μερικές από τις ωραιότερες φωτογραφίες του αγώνα της Κυριακής, αφεντικό του οποίου ήταν ο Casey Stoner, με τον Αυστραλό Παγκόσμιο Πρωταθλητή να παραδίδει το στέμμα του στον Lorenzo, κάνοντας όμως μια απίστευτη επίδειξη δύναμης σαρώνοντας τα πάντα στο πέρασμα του! Ο Stoner ήταν τουλάχιστον μια κλάση πα΄νω από όλους στο Phillip Island και τις προθέσεις του τις έκανε γνωστές ήδη από την Παρασκευή! Ο Lorenzo αρκέστηκε στην δεύτερη θέση, με τον Crutchlow να παίρνει το δεύτερό του βάθρο φέτος!