Ο Rossi 4ος 10.8'' πίσω από τον Loeb
Rally Monza: Έγιναν οι 2 πρώτες Ειδικές Διαδρομές
Νέα 26/11/2011 - 04:00

O Sabastian Loeb, 8 φορές Παγκόσμιος Πρωταθλητής στο WRC, κέρδισε όπως ήταν αναμενόμενο τις 2 πρώτες ειδικές διαδρομές με τις οποίες ξεκίνησε το Rally Monza 2011. H Citroen DS3 WRC του Γάλλου είναι ήδη 7.1'' μπροστά από την C4 WRC του Alessandro Perico και 10.1'' από την DS3 WRC του Rinaldo Capello.

O Valentino Rossi είναι στην 4η θέση, στα 10.8'' διαφορά, αφού μάλιστα ήταν 3ος στην 1η ΕΔ. Στην 2η ΕΔ που έγινε νύκτα με προβολείς, ήταν 5ος, πίσω από τον “κολλητό” του Uccio Salucci που πήρε την 3η θέση σε αυτήν την Ειδική. Το 3ο Ford Fiesta WRC του Roberto Brivio είναι κοντά τους με την 5η θέση της γενικής κατάταξης, τη στιγμή που ο Uccio έχει την 6η θέση μετά τις 2 πρώτες ΕΔ.

Ο Αγώνας συνεχίζεται αύριο και τελειώνει την Κυριακή και θα ε΄χει ενδιαφέρον να δούμε την διαφορά στο τέλος ανάμεσα σε Loeb & Rossi!