ΠΠΤ Τρίπολη Racing: ο Παργινός πήρε τη νίκη
Ο Κίτσος με πτώση 2ος
Νέα 24/04/2012 - 13:42

Αποστολή περιοδικό MOTOGP WORLD: Δημήτρης Διατσίδης

Φωτογραφία: Σ.Ο.Α.Μ. Βαγγέλης Μαραγκός

Η Racing είναι η μόνη δίχρονη κατηγορία και μάλιστα διπλή, αφού συμμετέχουν μοτοσυκλέτες και των 250 και των 125cc. Έτσι μιλάμε για ένα Αγώνα με δύο ξεχωριστές κατατάξεις, κάτι σαν τις CRT που συμμετέχουν μαζί με τις MotoGP!

Στην γενική κατάταξη ο Ανδρέα Παργινός πήρε μια άνετη νίκη, μετά από την πτώση του περσινού Πρωταθλητή Γιώργου Κίτσου, στον τελευταίο γύρο, σε ντουμπλάρισμα αργότερου οδηγού. Ο Κίτσος είχε ήδη πετύχει τον ταχύτερο γύρο του Αγώνα με 58.945. Ο Ανδρέας Λεφέβρ πήρε την 3η θέση.

Στα 125 ο Πρωταθλητής Γιάννης Κόλλιας πήρε αντίστοιχα άνετα τη νίκη, παρά το ότι απείχε αρκετά από τους συνηθισμένους του χρόνους. Ο Κώστας Σεφέρογλου πήρε την 2η και ο Αντώνης Αβραμόπουλος την 3η. Ο Βασίλης Κανελλόπουλος έμεινε πίσω του, ενώ οι Γιώργος Λιούντρης και Λάμπρος Γκουντούμας τερμάτισαν με μικρή διαφορά. Ο Κώστας Λεφέβρ βρίσκεται στην 10η θέση, μπροστά από τον 250αρη Βασίλη Ρούση.

Στο κάτω μέρος της σελίδας δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα.