Δεύτερος ο Rossi και στο Masters' Show
Πίσω από τον Dani Sordo
Νέα 25/11/2013 - 11:44

Ο σούπερ-σταρ του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος MotoGP, Valentino Rossi, πήρε την απαραίτητη "δόση" του από αδρεναλίνη και ταχύτητα στο ράλλυ της Monza που ολοκληρώθηκε χτες.

Μετά από εννιά ασφάλτινες ειδικές μέσα στη διάσημη ιταλική πίστα, ο Rossi - όπως γράψαμε και χτες - πήρε τη δεύτερη θέση πίσω από τον αστέρα της Citroen, Dani Sordo και με διαφορά στα 10,6δ. Στο τρίτο σκαλί του βάθρου ο σπεσιαλίστας στους αγώνες αντοχής, Rinaldo Capello.

Ο Vale - νικητής πέρυσι στο εν λόγω ράλλυ - ήταν και φέτος στο τιμόνι ενός Ford Fiesta WRC, με συνοδηγό του τον Carlo Cassina. Μετά τη δεύτερη θέση του στο ράλλυ, ο Rossi ήθελε να κερδίσει στο Masters' Show για να αφιερώσει τη νίκη του στον στενό του φίλο και αδικοχαμένο, Marco Simoncelli.

Ωστόσο, ο Ιταλός άσος που θα συνεχίσει και το 2014 στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα MotoGP με την Yamaha, πήρε τη δεύτερη θέση πίσω και πάλι από τον Dani Sordo, ο οποίος αποδείχτηκε ανυπέρβλητο εμπόδιο.