Argentina Moto2: ΕΔ3
Μικρές διαφορές, πρώτος ο Folger!
Νέα 02/04/2016 - 18:16

Πολύ αμφίρροπη ήταν η περίοδος των ΕΔ3 της μεσαίας κατηγορίας, με τους 1 πρώτους να έχουν διαφορά μισού δευτ. και τους 21 από τους 29 αναβάτες να είναι στο ίδιο δευτερόλεπτο!!

Ο Folger ήταν αυτός που εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τις καλές συνθήκες σήμερα και πήρε την πρώτη θέση με 1:43,594.

Ήταν ο ένας από τους τέσσερεις γύρους που έκανε σ’ αυτό το όριο, αφήνοντας στη δεύτερη θέση για 0,153δ τον Alex Rins.

Ο τελευταίος ήταν ανεβασμένος σήμερα και το έδειξε κάνοντας τρεις γύρους στο 1:43. Δυνατός ήταν και ο Sandro Cortese στην τρίτη θέση!

Ο Παγκόσμιος Πρωταθλητής της Moto3 το 2012 σταμάτησε το χρονόμετρο στο 1:43,783 και πήρε θέση στην πεντάδα μαζί με τους Zarco και Corsi.

Για τον Γάλλο ήταν η πρώτη φορά που δεν είδε το όνομά του στην πρώτη θέση σε επίσημη περίοδο στο Γύρο της Αργεντινής φέτος.

Ανεβασμένος ήταν και ο Aegerter που κατάφερε για 15χιλ να πάρει αυτός την 6η θέση, μπροστά από τον Sam Lowes.

Nakagami, Morbidelli και Luthi έκλεισαν τη δεκάδα μπροστά από τον Syahrin που έμεινε πολύ κοντά τους, όπως άλλωστε και οι Kent-Oliveira.

Argentina Moto3: Κατατακτήριες