DTM Αγώνας 2
Για ένα λάθος έχασε τη δεκάδα ο Dovi
Νέα 10/06/2019 - 13:11

Από ένα μικρό λάθος έχασε την ευκαιρία να πανηγυρίσει μια θέση στη δεκάδα ο Andrea Dovizioso, στον δεύτερο Αγώνα του DTM που έγινε χτες.

Η εικόνα του Ιταλού την Κυριακή ήταν ακόμα καλύτερη, σε σχέση με τον 1ο Αγώνα του Σαββάτου και γρήγορα βρέθηκε να παλεύει για την 8η θέση.

Ο Dovi – που έκανε έκτακτη συμμετοχή με την Audi Sport στο DTM – πάλεψε απέναντι στην Aston Martin του Ferdinand Habsburg.

Ωστόσο, χάνοντας τον έλεγχο πάνω στα κερμπ προς το τέλος του Αγώνα, έχασε θέσεις και τελικά τερμάτισε 15ος.

Ο Dovi είναι ο τελευταίος επίσημος προσκεκλημένος στο Γερμανικό Πρωτάθλημα και ο πρώτος για φέτος.

Πέρυσι, το DTM είχε καλέσει για έκτακτη συμμετοχή τους Sebastien Ogier (Πρωταθλητής WRC), Mattias Ekstrom (Πρωταθλητής DTM) και Alex Zanardi (οδηγός F1 και χρυσός παραολυμπιονίκης).

Vinales: Γροθιά στο στομάχι!

Γιάννης Περιστεράς: νίκες και ρεκόρ στις Σέρρες