3ος Αγώνας - HΠΑ
Valencia MotoE: Αγώνας 2
Παγκόσμιος Πρωταθλητής ο Matteo Ferrari!
Νέα 17/11/2019 - 17:15

Ο Eric Granado έδωσε μάχες για τη νίκη με τον Bradley Smith στο τέλος του σημερινού Αγώνα της MotoE.

Αν και ο Smith πίεσε για να πάρει τη νίκη, ελπίζοντας σε ένα λάθος του Ferrari για να πάρει αυτός τον Τίτλο, τελικά την έχασε με τον Βραζιλιάνο να κάνει το 2 στα 2 στην Ισπανία.

Πίσω τους, στην 5η θέση, ο Matteo Ferrari δεν έκανε κάποιο λάθος και με τους 11β που πήρε έμεινε στην πρώτη θέση, για να ανακηρυχθεί Παγκόσμιος Πρωταθλητής MotoE στην 1η χρονιά του εν λόγω Πρωταθλήματος!

Στο τρίτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε ο Hector Garzo, ο οποίος χτες είχε λάθος πιέσεις στα ελαστικά του και ως εκ τούτου του πήραν τη 2η θέση στον πρώτο Αγώνα.

Με την ακύρωσή του από το χτεσινό Αγώνα βγήκε εκτός μάχης Τίτλου σήμερα, αλλά έδειξε ότι ήταν ανταγωνιστικός και κατάφερε να πάρει το βάθρο.

Αρκετά πιο πίσω ήταν ο Alex de Angelis, ενώ ο Mike di Meglio πήρε την 6η θέση μπροστά από τον Sete Gibernau που αποχαιρετά την MotoE στην 11η θέση της βαθμολογίας.

Marquez: Η καλύτερή μου σεζόν!

Valencia MotoGP: Αγώνας